Послеродовая контрацепция
Охорона репродуктивного здоров'я, зокрема надання послуг з планування сім'ї не тільки вважається основним засобом збереження здоров'я жінок і чоловіків, але також відноситься до розряду фундаментальних прав людини. Кожна людина має право на доступ, вибір та користування досягненнями наукового прогресу у галузі планування сім'ї. Особливо актуальними питаннями були та залишаються питання післяпологової контрацепції. Консультування з питань післяпологової контрацепції проводить лікар акушер – гінеколог індивідуально з кожною вагітною. Жінці надається інформація про усі існуючи методи контрацепції, які можливі у післяпологовому періоді. До таких методів відносяться:
внутрішньоматкові контрацептиви
добровільна хірургічна стерилізація
комбіновані оральні контрацептиви
бар’єрні методи
метод лактаційної аменореї
Хоча переваги грудного годування для здоров'я дитини загальновідомі, використання лактаційної аменореї як методу планування сім'ї було визначено не так давно. Міжнародна група вчених, що зібралася у 1988 році в Центрі з досліджень та конференцій в Белладжіо (Італія), розглянула наукові дані про дію грудного годування на можливість завагітнити. Учасники групи дійшли висновку, що жінки, які не користуються методом контрацепції, але повністю годують грудьми, і в яких спостерігається відсутність менструації, мають дуже малий ризик завагітніти у перші 6 місяців після пологів. Висновки, сформульовані цією групою, стали відомі як «Консенсус в Белладжіо». «Консенсус» став науковою базою для визначення станів, за яких грудне годування може безпечно застосовуватися для планування інтервалів між пологами. Було розроблено правила з використання лактаційної аменореї як методу планування сім'ї. Ці правила включають у себе три умови, яких потрібно дотримуватися одночасно для того, щоб був забезпечений захист від непланованої вагітності:
МЛА (метод лактаційної аменореї) забезпечує захист від вагітності більш ніж на 98% протягом перших 6 місяців після пологів за дотримання вищезгаданих умов. Якщо хоча б одна з цих умов не використовується необхідно негайно розпочати застосування іншого методу планування сім'ї.
Контрацептиви прогестагенового ряду:
Ін'єкційні методи контрацепції застосовують понад 18 мільйонів жінок у всьому світі.
В рамках обласної програми «Здоров'я населення Дніпропетровщини» на період до 2019 року за рахунок коштів обласного бюджету з метою профілактики небажаної вагітності закуплено препарат прогестогенового ряду - «ДЕПО-ПРОВЕРА». Ін'єкції проводять один раз на 3 місяця.
ПЕРЕВАГИ: має як контрацептивний, так і лікувальний ефекти
контрацептивні:
неконтрацептивні:
Просимо звертатися до лікарів Центру планування сім'ї, КЗ «Дніпропетровський обласний перинатальний центр зі стаціонаром» ДОР, Блок Б, 3 поверх.
Телефони реєстратури 713-64-07; 37-37-303. Адреса: м., Дніпропетровськ, вул., Космічна 17. e-mail: cps.rch@gmail.com сайт: www.cps.org.ua
|